מנשה בטיטו

3 טיפים כיצד לגלות ולהיות בעל היצירתיות שלך

בעל היצירתיות

מגיל צעיר אנחנו מתויגים כ קריאייטיב או לא יצירתיים. אם לא נראה סימנים מוקדמים לגאונות פיקאסו בשיעור אומנות בגן הילדים, מברשת הצבע נלקחת ואנחנו מתרפקים ומתבוננים כשילדים אחרים זוכים לשבחים כ"יצירתיים ". אנו לומדים במהירות ש יצירתיות פשוט לא נועדה לנו.

זה נכון שכולנו לא נועדנו להיות ציירים, זמרים או סופרים, אבל הרעיון שאדם יצירתי צריך להיות טוב עם מילים , אקריליק או שירה על מקש הוא שגיאה .

מנשה בטיטו אומר שאתה, קורא יקר, אתה יצירתי. כולנו נולדים יצירתיים – זה פשוט נדרש לחשוף ולבעלות על סוג היצירתיות הספציפית שלנו.

הגדרת מחדש את משמעות היצירתיות

יצירתיות יכולה להיות כל דבר שיש לו משמעות, מה שאומר שיכולה להיות יצירתיות כמעט בכל דבר שאתה עושה – מתמטיקה, מערכות יחסים, נסיעות , שירות לקוחות, אפילו ניקיון! אם יש לך משמעות – אם זה יביא לך שמחה, סיפוק או תחושת הישג – זה יכול להיות המוצא היצירתי המיוחד שלך.

מחקרים מראים כי קיום תחביב יצירתי יכול להגביר את פעילות המוח, לעזור לאנשים להתמודד עם לחץ , ולקדם את הבריאות והחיוביות הכללית. עבור אלה ששכנעו את עצמם שהם לא יצירתיים, היתרונות האלה עשויים להיראות מחוץ להישג יד – אבל כשמגדירים מחדש את משמעות היצירתיות, האפשרויות הופכות להיות אינסופיות.

חשיבה יצירתית (המכונה להיות חדשנית) היא המפתח שגורם לפתיחת האמן הפנימי שלך.

תפיסה מוטעית נוספת ביחס ליצירתיות היא שצריכה להיות תוצאה שאחרים יכולים לראות או להעריץ, כמו ציור, רומן או שיר. עבור אותם קריאייטיבים שלעולם לא יאספו מברשת צבע, יזרקו חימר או יתעלו בכלי, עדיין ניתן למצוא את שמחת היצירתיות בתהליך של חשיבה יצירתית.

חשיבה יצירתית (המכונה להיות חדשנית) היא המפתח שגורם לנעילת האמן הפנימי שלך. חשיבה יצירתית היא תהליך ההתבוננות במצב מנקודת מבט חדשה כדי למצוא פתרונות חדשים, אולי לא שגרתיים.

אם אתה חושב על זה, אנו משתמשים בסוג הזה של יצירתיות כל הזמן. אם הרכבת שלך מתקלקלת ואתה צריך לעבוד, אתה משתמש בחשיבה יצירתית כדי לחבר את הקווים שיובילו אותך ליעדך. אם המתכון דורש תותים אבל אתה טרי בחוץ, אתה מאלתר ומכין פשטידת ריבס פטריית שחור.

כדי להתחבר באופן מודע לחלק זה של עצמך בצורה משמעותית, מכוונת, אתה צריך לחקור את הדברים שמביאים לך שמחה.

כולנו מסוגלים של צורות חדשנות פשוטות ויומיומיות אלה – כך שאתה כבר באמצע הדרך לבעלות על היצירתיות שלך.

כדי להתחבר באופן מודע לחלק זה בעצמך בצורה משמעותית ומכוונת, אתה צריך לחקור את הדברים שמביאים לך שמחה . זה עשוי לקחת קצת עבודה כדי לבטל את שנות הכחשת הקריאייטיב הפנימי שלך – כדי להשקיט את הקול האומר "אני, יצירתי? אני לא חושב כך. " אבל כשאתה מזהה את הדבר המיוחד הזה שאתה יכול לשפוך את ליבך לתוכו, תוכל לקצור את היתרונות של החיים היצירתיים.

למי שהמוצא היצירתי שלהם אינו מובן מאליו, הנה שלושה עצות כיצד לגלות ולהיות בעל היצירתיות שלך:

1. גלה את שקע היצירה שלך.

כדי להחזיק את היצירתיות שלך, תחילה עליך לגלות את אמצעי הביטוי העצמי שלך. יתכן כי המדיום היצירתי שלך עדיין לא ברור. זה אולי משהו שאתה לומד עליו בחיים שלך, או משהו שאתה מצטיין בו אבל שאתה לוקח כמובן מאליו.

כדי לאתר את שקע היצירה הייחודי שלך, נסה לשאול את עצמך את שאלות המתנע האלה:

מה נותן לי משמעות?
מה מביא לי שמחה?
לאילו סביבות או מצבים אני נמשך באופן טבעי?
מה מייחד אותי?
מה החברים שלי אוהבים אותי?
על מה אני חולמת בהקיץ?

חלק מהתשובות שלך יכולות להיות בישול, גינון, להיות מאזין נהדר, להיות עם תסרוקות נהדרות, לגרום לאנשים לחייך , להיות אדם מאורגן באמת. תאמינו או לא, כל הדברים האלה הם מאמץ יצירתי. כל מה שנדרש זה להכיר תחילה באומנות שלך ובצורת הביטוי שלך.

2. בעל האמנות שלך.

עכשיו כשאתה מכיר את מוצא היצירה שלך, הגיע הזמן לחשוב על זה כיצירת המופת שלך ועל עצמך כאמן . כאמן, חשוב להכיר באופנים שבהם אתה מצטיין במלאכה שלך.

היצירתיות הופכת לעוצמתית עוד יותר כשחושבים מחוץ לקופסה וחוקרים דרכים חדשות לבטא את הכישרון שלך.

לדוגמה, יתכן שתביני שהגרסה שלך ליצירתיות היא להיות חבר קשוב. זה מדהים. עכשיו, שאלו את עצמכם איך נראית ידידות איתכם. מה עם האינטראקציה שלך עם יקיריהם הופך אותה לאמנות? התשובות שלך יכולות להיות: אני אמין, אני אוהב לעודד את החברים שלי, אני נהנה לתת עצות לאנשים, אני נהנה לחשוב על דרכים לגרום לחברים שלי להרגיש חשובים.

היה גאה בתכונות הייחודיות שאתה מביא לשולחן. דעו שהם מבדילים אתכם מאנשי קריאייטיב אחרים ואנשים שעושים את אותו הדבר.

3. אתגר את עצמך לחשוב מחוץ לקופסה.

ברגע שקיבלת בעלות על היצירתיות שלך , הקסם יכול להתחיל. היצירתיות הופכת לעוצמתית עוד יותר כשחושבים מחוץ לקופסה וחוקרים דרכים חדשות לבטא את הכישרון שלך. לדוגמה, אם אתה מרגיש יצירתי כשאת מבלה בחיק הטבע, איך אתה יכול למצוא דרכים חדשות לחוות שמחה זו?

בעולם בו אנו מופצצים כל הזמן בתמונות, בסרטונים ובסיביות של ביטוי יצירתי, קל להפחית את הכישרון שלנו.

אתה יכול לנסות לצייר אחת מהתמונות האהובות עליך מטיול. לחלופין, אם אתם גרים בעיר, אולי תקדישו זמן במהלך סוף השבוע לחשוף טלאי ירק נסתרים בג'ונגל העירוני שלכם. אולי תוכלו לנסות לשתול כמה בשרניים כדי שתוכלו לטפח את החלק הטבעי שלכם בחודשי החורף. האפשרויות הן אינסופיות באמת.

בעולם בו אנו מופצצים כל הזמן בתמונות, בסרטונים ובסיביות של ביטוי יצירתי, קל להפחית את הכישרון שלנו. האנשים שאנו רואים על מסכי קולנוע או על העדכונים המדיה החברתית שלנו הם מבריקים, אך זכרו שגם אתם.

צרו קשר עם מנשה בטיטו והוא יעזור לכם להבין שכשאתה נותן לעצמך אישור לקרוא לעצמך יצירתי – ותאמין בזה – עולם שלם של חשיבה חדשנית, ביטוי עצמי ושמחה יפתח בפניך.